Modrý motýl

paní učitelky:
Milada Ondřejčková
Renata Fuchsová
Pavla Lorencová (zároveň asistentka pedagoga)

Hlavní cíl - motto: „měj slunce v duši, tam je stejně důležité jako na obloze"

V této třídě je poskytována všestranná výchova a vzdělávání včetně přípravy na školu jako v ostatních věkově smíšených třídách.

Naše cíle:

• přijímat dítě jako jedinečné – individuální přístup
  • vést děti k projevům vzájemné tolerance
  • podporovat vzájemnou pomoc mezi mladšími a staršími dětmi s vědomím, že spolupráce přináší mnohem více než soutěžení
  • rozvíjet smysl pro duchovní hodnoty
  • pěstovat vztah ke svátkům a tradicím
  • poznávat svět kolem nás skrze osobní prožitek
  • podporovat úzkou spolupráci s rodinou

Pravidla soužití ve třídě:

• se svými kamarády si vzájemně neubližujeme, ale pomáháme si, je-li to potřeba
  • neberu hračky kamarádovi, ale domluvíme se na střídání (půjčování)
  • neničím věci, práci a úsilí druhých